DZIEŃ NA FX - FI: PLN minimalnie mocniejszy do dolara i euro; rentowności lekko zniżkują

1.08.2018, Warszawa (PAP) - Złoty minimalnie umacnia się do euro i dolara, a rentowności krajowych SPW lekko zniżkują na całej długości krzywej dochodowości.

We środę ok. godz. 12.30 EUR/PLN spada o 0,1 proc. do 4,2728.

USD/PLN zniżkuje o 0,1 proc. do 3,6567.

EUR/USD pozostaje bez zmian, na poziomie 1,1685.

Rentowności polskich 2-latek (OK0720) spadają o 1 pb w porównaniu z poziomem z zamknięcia i wynoszą 1,595 proc. Dochodowości 5-latek (DS1023) zniżkują o 1 pb, do 2,50 proc., a 10-latek (WS0428) spadają o 2 pb do 3,14 proc.

Na rynkach bazowych rentowności amerykańskich obligacji 10-letnich rosną o 1 pb, a niemieckich zwyżkują o 2 pb.

W środę o godz. 20.00 upubliczniona zostanie decyzja FOMC.

Podany w środę wskaźnik PMI dla Polski w lipcu wyniósł 52,9 pkt. wobec 54,2 pkt. w czerwcu i wobec prognozy 54,3 pkt.

We wtorek Ministerstwo Finansów poinformowało, że w sierpniu nie planuje przetargów sprzedaży obligacji skarbowych. Resort planuje tylko przetarg zamiany obligacji, który odbędzie się 23 sierpnia i na którym sprzeda papiery OK0720, PS0123, WZ0524, WS0428 i WZ0528, a odkupi OK1018, WZ0119 i OK0419.(PAP Biznes)

źródło : www.stooq.pl

<< Aktualności

Kursy walut

kupnosprzedaż
Flaga EUREUR4.27734.2943
Flaga USDUSD3.75813.7761
Flaga CHFCHF3.78343.8044
Flaga GBPGBP4.93854.9630
Flaga NOKNOK0.44280.4488
Flaga SEKSEK0.40770.4137
Flaga DKKDKK0.57080.5778
Flaga CZKCZK0.16300.1710
Flaga CADCAD2.80462.8306
Flaga AUDAUD2.66382.6898
2019-03-22 07:21:02
Kurs na żywo: włącz
*Ceny od 10000 jednostek
© 2013 eKantorEuropa.pl
kantor internetowy ekantor europa
zamknij