DZIEŃ NA FX - FI: Złoty lekko umacnia się do euro; rentowności SPW rosną

 

5.10.2018, Warszawa (PAP) - W piątek po południu złoty lekko umacnia się do euro, a rentowności krajowych SPW rosną o 1-2 pb.

Około godz. 14.15 kurs EUR/PLN spada o 0,1 proc. do 4,3029.

USD/PLN nie notuje istotnych zmian i wynosi 3,7403.

EUR/USD spada o 0,1 proc. do 1,1505.

"Wydarzeniem piątkowej sesji będzie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy (o godz. 14.30 - PAP). Po pozytywnym zaskoczeniu w postaci raportu ADP, dzisiejsze dane także powinny spełnić oczekiwania inwestorów" - napisano w komentarzu Noble Securities.

"Konsensus rynkowy zakłada, że liczba nowych etatów w sektorze pozarolniczym wzrośnie we wrześniu o 185 tys. wobec wzrostu o 201 tys. w poprzednim okresie. Oczekiwany jest dalszy spadek stopy bezrobocia do 3,8 proc. z 3,9 proc. w skali roku oraz dynamika przeciętnych zarobków na poziomie 2,8 proc. rdr" - dodano.

Rentowności polskich obligacji 2- oraz 5-letnich rosną o 1 pb i wynoszą odpowiednio: 1,59 proc. oraz 2,61 proc. Dochodowość obligacji 10-letnich zwyżkuje o 2 pb do 3,32 proc.

Na rynkach bazowych dochodowość niemieckich i amerykańskich obligacji 10-letnich rosną o 1 pb. (PAP Biznes)

au/ asa/

 

źródło : www.stooq.pl

<< Aktualności

Kursy walut

kupnosprzedaż
Flaga EUREUR4.28884.3058
Flaga USDUSD3.79343.8114
Flaga CHFCHF3.81383.8348
Flaga GBPGBP5.00265.0271
Flaga NOKNOK0.44130.4473
Flaga SEKSEK0.40710.4131
Flaga DKKDKK0.57230.5793
Flaga CZKCZK0.16280.1708
Flaga CADCAD2.81872.8447
Flaga AUDAUD2.67952.7055
2019-03-25 07:13:02
Kurs na żywo: włącz
*Ceny od 10000 jednostek
© 2013 eKantorEuropa.pl
kantor internetowy ekantor europa
zamknij