DZIEŃ NA FX - FI: Złoty lekko umacnia się do euro; rentowności SPW rosną

 

5.10.2018, Warszawa (PAP) - W piątek po południu złoty lekko umacnia się do euro, a rentowności krajowych SPW rosną o 1-2 pb.

Około godz. 14.15 kurs EUR/PLN spada o 0,1 proc. do 4,3029.

USD/PLN nie notuje istotnych zmian i wynosi 3,7403.

EUR/USD spada o 0,1 proc. do 1,1505.

"Wydarzeniem piątkowej sesji będzie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy (o godz. 14.30 - PAP). Po pozytywnym zaskoczeniu w postaci raportu ADP, dzisiejsze dane także powinny spełnić oczekiwania inwestorów" - napisano w komentarzu Noble Securities.

"Konsensus rynkowy zakłada, że liczba nowych etatów w sektorze pozarolniczym wzrośnie we wrześniu o 185 tys. wobec wzrostu o 201 tys. w poprzednim okresie. Oczekiwany jest dalszy spadek stopy bezrobocia do 3,8 proc. z 3,9 proc. w skali roku oraz dynamika przeciętnych zarobków na poziomie 2,8 proc. rdr" - dodano.

Rentowności polskich obligacji 2- oraz 5-letnich rosną o 1 pb i wynoszą odpowiednio: 1,59 proc. oraz 2,61 proc. Dochodowość obligacji 10-letnich zwyżkuje o 2 pb do 3,32 proc.

Na rynkach bazowych dochodowość niemieckich i amerykańskich obligacji 10-letnich rosną o 1 pb. (PAP Biznes)

au/ asa/

 

źródło : www.stooq.pl

<< Aktualności

Kursy walut

kupnosprzedaż
Flaga EUREUR4.51424.5362
Flaga USDUSD3.77753.8005
Flaga CHFCHF4.11274.1367
Flaga GBPGBP5.27615.3026
Flaga NOKNOK0.44260.4486
Flaga SEKSEK0.44430.4503
Flaga DKKDKK0.60450.6125
Flaga CZKCZK0.17540.1814
Flaga CADCAD3.06433.0983
Flaga AUDAUD2.85302.8870
2021-06-24 12:01:40
Kurs na żywo: włącz
*Ceny od 10000 jednostek
© 2013 eKantorEuropa.pl
kantor internetowy ekantor europa
zamknij